O NÁS

Klub HSPC byl založen Františkem Kolínským v roce 2001. Klub si velice rychle získal stálou klientelu a není výjimkou, že se cvičení účastní celé rodiny - děti v odpolední kurzech pro děti a dospělí v kurzech reálné sebeobrany večer. Početná klientela se neustále rozrůstá, ale i přes to jsou pořádané kurzy vždy přísně omezeny počtem účastníků, aby mohli trenéři zachovat individuální přístup ke všem klientům.

Cílem klubu bylo poskytnou široké veřejnosti příležitost naučit se základy reálné sebeobrany, které je možné využít v praxi. Seznámit se nejen s osvědčenými postupy, ale i zjistit psychickou a fyzickou odolnost, pokud k útoku dojde. Kromě samotné sebeobrany klub nabízí hodiny fitness pro všechny, kteří chtějí rozvíjet fyzickou zdatnost a posouvat svoje hranice.

Převážně díky kurzům reálné sebeobrany poznal Mistr Fu-Lang mnoho nových lidí, ale hlavně jejich příběhů, které, ač nakonec měly šťastný konec, nebylo příjemné poslouchat. Příběhy o napadení lidmi blízkými i neznámými, zranění na těle, která se hojila dlouho, ale i na duši, která se hojila mnohem déle a některá ještě ani zahojená nebyla.

I proto začaly práce na sebeobranné pomůcce, která má za cíl pomoci všem, kteří se ocitnou v situaci, kdy se budou muset bránit fyzickému útoku. Práce trvaly několik let a kromě samotné výroby zahrnovaly i nespočet testování doslova na vlastním těle, aby použitelnost a odolnost O-FU byla co nejlepší.

CHARAKTERISTIKA O-FU

V současné době je důležité, abychom dbali o vlastní bezpečnost i bezpečnost blízkých. Ne každý má možnost se naučit bojovému umění nebo sebeobraně tak, aby byl schopen se ubránit případnému útočníkovi. S vědomím tohoto byla vyvinuta sebeobranná pomůcka, která je dostupná všem bez rozdílu věku, pohlaví a znalosti sebeobrany.

O-FU je lehká pomůcka vyrobená z duralu, kterou je možné nasadit na předloktí nebo holeň. Tím je daná část těla okamžitě chráněna před útokem bodnými i sečnými zbraněmi. Vysoká odolnost materiálu zajistí, že útočník nezpůsobí prakticky žádné zranění a napadený má možnost reagovat přivoláním pomoci, útěkem nebo naučenými prvky z jakéhokoliv obranného systému.

Největší výhody:
- nedržíte nic v ruce
- o-fu se jednoduše skryje pod oblečením
- je vyrobeno z lehkého, vysoce odolného materiálu
- jednoduché použití v praktické sebeobraně, které nevyžaduje trénink

PRO KOHO JE URČENO

Přestože se jedná o sebeobrannou pomůcku, v žádném bojovém sportu není povoleno O-FU používat. Nicméně může být použito v rámci tréninku zaměřeného na obranu proti bodným či řezným zbraním nebo útoku dlouhými předměty.

O-FU není určeno jako útočná zbraň a její výrobce nenese žádnou zodpovědnost za případně zneužití.

Velice lehké a odolné proti napadení agresorem. Vhodné pro ženy i muže s menší či žádnou praxí s bojem. Hlavní předností této pomůcky je, že máte volné ruce a dá se uschovat pod oblečení, tím je stále připravena Vám zachránit život. Je určena pro praváka i leváka a používání je zcela jednoduché. Další nedílnou součástí je Osobní strážce tlačítko, které si spárujete s vlastním telefonem, propojíte s jakýmkoliv číslem, které si navolíte a při opravdovém nebezpečí vyšlete signál o souřadnicích GPS a zprávou, že jste v tísni.

I. Pracovní: vhodné pro práci ochranky, policie, záchrannou službu

II. Civilní: vhodné pro ženy i muže, kteří neumí žádný styl sebeobrany či boje

III. Tréninkový: vhodné pro nácvik sebeobrany proti zbraním řezným, sečným, úderovým

Z ČEHO SE SKLÁDÁ

O-FU se skládá z pevného a lehkého duralu a upevňovacích pásků na suchý zip. Dále je možné přidělat GSM modul, který po stisknutí tlačítka odešle signál kontaktní osobě SMS zprávu.

Každý zákazník obdrží aplikaci a instruktážní videa, která pomohou naučit se s pomůckou jednoduše a efektivně bránit.

Dodatkovou službou je i možnost výcviku reálné sebeobrany od profesionálního instruktora HSCP.